22

حضور رجحان در همایش مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم

خبرگزاری تسنیم از قم، سید‌موسی حسینی‌کاشانی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در سالن جلسات اداره‌کل ارشاد شهید آوینی قم، با اشاره به برگزاری همایش مکتا در قم اظهار داشت: مجمع کتابخانه‌های تخصصی قم کار خود را از سال 93 آغاز کرده و امروز در تمام زمینه‌ها به‌ویژه در زمینه اقتصاد مقاومتی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه 36 کتابخانه تخصصی خصوصی هم‌اکنون در استان قم فعالیت می‌کنند، افزود: این کتابخانه‌ها و کتابخانه‌های تخصصی  و غیرخصوصی که در قم فعالیت می‌کنند عضو مجمع کتابخانه‌های تخصصی قم هستند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم هدف از برگزاری همایش "مکتا" را رشد فرهنگ هم‌افزایی دانست و عنوان کرد: هم‌اکنون مجمع "مکتا" توانسته با موفقیت‌های خود در زمینه‌های فرهنگی به الگویی برای دیگر سازمان‌های فرهنگی اسلامی استان قم تبدیل شود.

حسینی کاشانی تصریح کرد: این همایش صبح روز پنج‌شنبه 23 آذرماه جاری ساعت 9 صبح در تالار شهید مطهری آستان مقدسه حضرت معصومه (س) واقع در خیابان گلزار قم آغاز به کار می‌کند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به موفق بودن قم در فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور اظهار داشت: بین ششم تا دوازدهم اسفندماه سال جاری از فعالان قرآنی در قم تجلیل می‌شود.

حسینی کاشانی گفت: این تجلیل از فعالان در زمینه‌های هنری قرآنی هنرهای نمایشی، سینمایی، تلاوت، هنرهای تجسمی، مقاله، داستان، شعر و رسانه به عمل می‌آید. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با تأکید براینکه این دوره به‌صورت رایگان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: دوره آموزشی خبرنگاری در قم از اول دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود و تا 20 بهمن‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: عکاسی خبری، چاپ و نشر، کارگاه خبری روزنامه‌نگاری و دیگر عنوان‌های آموزش خبری از موضوعات آموزشی این دوره هستند.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |